top of page
warrior not worrier.jpeg

Serce Wojowniczki

Witaj​ w przestrzeni dla kobiet, które chcą z odwagą iść przez życie.

To przestrzeń dla kobiet, które woła archetyp wojowniczki, która stawia zdrowe, wzmacniające granice, i buduje głębokie połączenia nie tylko ze sobą, ale również z innymi, kobiety, która emanuje swoją autentycznością i wyraża swoje potrzeby z odwagą, miłością i gracją.

Wierzę, że w każdej z nas płonie kochające, odważne serce - serce Wojowniczki.

 

Zapraszam w podróż do głębszego poznawania siebie, stawania w swojej mocy, wyrażania siebie, swoich pragnień oraz granic z odwagą. 

  • Instagram
  • Facebook

Podróż od People Pleaserki do WOJOWNICZKI

MOJA HISTORIA

Wychowałam się w niewielkiej miejscowości, w kochającej i tradycyjnej rodzinie katolickiej, gdzie wdrukowany mi został schemat Dobrej Dziewczynki. Nauczyłam się jak ustępować innym, jak przepraszać (nawet jeśli to nie ja zawiniłam),  jak dbać o rówieśników, przyjaciół, rodzinę, potem społeczeństwo. Sama wykształciłam w sobie milion sposobów na to, jak pomagać, wyręczać, nie wadzić, nie przeszkadzać - służyć. Byłam lubiana - trzeba było mnie lubić, bo byłam Dobrą Dziewczynką. A jak ktoś mnie nie lubił, to z lęku ja nie lubiłam go pierwsza. A czasem odsuwałam się na bok, na rzecz dobra innych.

 

Ponadto, unikałam wszelkich konfliktów i nieporozumień - jak tylko wyczuwałam słony zapach kłótni, od razu brałam na swoje barki brzemię, winę, czy rozwiązanie, tylko po to, aby w niego nie wejść, albo go nie obserwować.

 

I tak sobie, żyłam, aż pewnego dnia dostrzegłam, że mimo, iż dużo jest miłości i piękna w tej Dobrej Dziewczynce, to jest ona jakaś stłumiona, czasem przygaszona, czasami zbyt wycofana. W niektórych relacjach było bardzo mało mojej autentyczności. Byłam w roli tej Zadowalającej, bo tylko taką można było mnie kochać.

 

I właśnie podczas tych dalekich podróży kiedy dawałam więcej głosu swojej autentyczności, bez nacisku społeczeństwa, poznawałam siebie. Zaczęłam dostrzegać, że ja nie zawsze chcę być taka “dobra”. Nie zawsze to zadowalanie innych płynie z mojego serca. (Choć czasem płynie i czasem jest w tym dużo miłości! I wtedy jest to najpiękniejszy moment poczucia więzi, w pełni oparty na wzajemności).

Weszłam w rolę obserwatorki, zaczęłam słuchać sygnałów płynących z mojego ciała i zaczęłam sprawdzać - co robię z lęku, a co z miłości.

 

A kiedy zbudowałam więcej świadomości siebie, przyszedł czas na test. W bardzo krótkim czasie moje granice przeszły próbę zszargania, zgniecenia i jeszcze do tego próbowano mi wmówić, że nie mam do nich prawa :)

Dziś się uśmiecham i mam za to doświadczenie wdzięczność. Bo to był moment przebaczenia SOBIE i moment w którym wybudziło się SERCE WOJOWNICZKI. Postawiłam granicę całym swoim byciem, zamieniłam urazę w miłość. I znalazłam w tym ogromną MOC.

 

WOJOWNICZKA nie walczy, chyba, że jest to ostateczności - tak jak uczy Pan Miyagi w Karate Kid (4). Wojowniczka jest nieustraszona. Ona wie, że nie musi walczyć. Ona zmienia świat miłością i byciem w zgodzie ze sobą, swoją prawdą i swoją autentycznością.

STRATEGIE WSPÓŁCZESNYCH KOBIET

W dzisiejszym, pędzącym świecie bardzo łatwo jest stracić połączenie ze sobą i własnymi pragnieniami. Gubimy się w stawianiu granic. Przestaje to być jasne, które i jak postawione granice tak naprawdę nas chronią. Niektóre z nas wchodzą w role "people pleaser" - dobrej dziewczynki, czy też zadowalaczki, która stawia potrzeby innych ponad własne, co prowadzi do wielu niespełnionych pragnień i rozgoryczenia. Inne, stawiają barykady zamiast granic, bo tak jest łatwiej, bo trudniej jest je wtedy nadużyć. Nie potrzebują pomocy nikogo, są samowystarczalne, nikogo nie proszą o pomoc. Niestety, też często nie jest to wspierająca strategia, bo może prowadzić do dużego osamotnienia i wyczerpania. Kolejna strategia to ciągła walka, niestety często walka z wiatrakami, która przestaje mieć cel, czy sens, wyczerpuje zamiast dawać energię. 

Te strategie, to sposoby na radzenie sobie z rzeczywistością. Być może odnajdujesz się, w którejś z nich, a może w nawet w jakiejś ich kombinacji. Jeśli jednak czujesz, że dotychczasowe strategie już Ci nie służą, to zapraszam do zapoznania się z inną drogą. Zapraszam do ucieleśnienie archetypy Wojowniczki.

Serce Wojowniczki to INNA ODPOWIEDŹ  - to kroczenie w autentyczności, z odwagą, podejmując decyzje z przestrzeni miłości, a nie lęku.

Czujesz gotowość ucieleśnić Wojowniczkę? Pragniesz stawiać granice z przestrzeni serca i z odwagą? Chcesz poczuć się częścią społeczności kobiet takich jak Ty, które będą wspierać Cię w rozwoju?

Zrób pierwszy krok do zmiany

ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE INDYWIDUALNE,

lub DOŁĄCZ DO NAJBLIŻSZEGO WARSZTATU

Czas na Twój odważny krok!

dancing_edited_edited.jpg

Serce Wojowniczki jest skierowane do kobiet, które pragną

  • poczuć większą pewność siebie,

  • odważniej podchodzić do życia

  • wyrażać siebie i swoje potrzeby

  • budować autentyczne relacje oparte na wzajemności,

  • A PRZEDE WSZYSTKIM stawiać zdrowe, wzmacniające granice 

  • dzięki tym granicom wzrastać

Wojowniczka to Kobieta, która zna siebie, swoje potrzeby i pragnienia; żyje w zgodzie z własnym potencjałem, i która działa i podejmuje decyzje z przestrzeni serca, 

 

Wojowniczka ma czarny pas w:

* Stawianiu granic (z miłością)

* Wyrażaniu własnych potrzeb i pragnień

* Ciałoświadomości

* Rozumieniu co pojawia się z miłości a co z lęku

* Samoregulacji - wie jak zadbać o siebie, własne emocje

* Budowaniu Autentycznych Relacji opartych na wzajemności

* Zamiłowaniu do własnego rozwoju

Praca na ścieżce wojowniczki integruje ciałoświadomą pracę [embodiment], praktykę autentycznych relacji, połączenie psychologii oraz duchowości z koncentracją na rozwiązania.

Możemy pracować indywidualnie, lub możesz dołączyć do oferowanych przeze mnie warsztatów. Najbardziej rekomenduję łączenie obu tych form, bo zupełnie inaczej integrujemy w grupie niż w pracy indywidualnej. Oba doświadczenia są cenne.

JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA?

bottom of page