top of page

Marta Jankowska

Przewodniczka na Ścieżce Autentyczności

MOJA MISJA:

MOJE SUPERMOCE:

Głęboko wierzę w to, że kiedy każde z nas będzie żyło w połączeniu ze sobą, w zgodzie z własną autentycznością i potencjałem, świat w którym żyjemy, będzie tym, który świadomie wybierzesz. 

Każdy dzień zaczynam z misją tworzenia takiego świata. 

Dołączysz do mnie?

 

*  Tworzę bezpieczną przestrzeń do odkrywania autentyczności w relacjach ze sobą i z innymi.

*  Wspieram w budowaniu Autentycznych Relacji opartych na wzajemności.

*  Uczę jak powracać do siebie, do równowagi, do ciała, jak się odnaleźć, kiedy czujemy się zagubieni.

* Pomagam kobietom-zadowalczkom (eng. people pleaser) wybudzić w sobie WOJOWNICZKĘ.

 

Wojowniczka to Kobieta, która jest przepełniona miłością, wewnętrzną mocą i promienieje świadomością siebie. Kobieta, która jest Miłością.  Dba o siebie i własne granice, bo wie, że granice są fundamentem nie tylko jej własnego szczęścia, ale również całego otaczającego ją świata.

 • Facebook
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Spotify
1_edited.jpg

MOJA HISTORIA

Moje życie to podróż. Każde doświadczenie to punkt na mapie życia. Każde doświadczenie jest dla mnie ważnym miejscem... spotkania, relacje, coś nowego, coś starego, coś zaskakującego. I dokładnie tak jak to bywa w podróżach, nawet wracając w te same miejsca, każde doświadczanie zawsze jest o czymś innym.

Jedną z transformujących ścieżek życia, była podróż przez świat korporacji. Wiele się tam nauczyłam. Była to raczej daleka mi kultura ale poznałam masę ludzi, struktury, zasady. Nauczyłam się nawigować po tej krainie, rozpoznawać co jest mi bliskie, a od czego potrzebuję się oddalić. Nauczyłam się wiele o sobie, o ludziach i o biznesie. A kiedy nadszedł już czas, spakowałam swoje doświadczenia i wyruszyłam na kolejną przygodę.

Potem były podróże dalekie, po świecie. Doświadczanie kultur, doświadczanie siebie, swoich granic, swojej mocy i swojej prawdy. Moje miejsca mocy: Australia, Nowa Zelandia, Indie, Bali. Miejsca, które mnie ugościły, otworzyły przede mną swoje drzwi, pokazały jak można inaczej. Nauczyły, że życie to nieustająca podróż, odkrywanie, pokonywanie przeszkód i nieustanny rozwój.

Przylatywałam do nowej ziemi i zaczynałam jako Marta i nikt, nic więcej o mnie nie wiedział, nie zakładał niczego albo (często) błędnie fantazjował na mój temat, bo byłam "przybyszem z dalekiej krainy". Istotą ciekawą, może dziwną, trochę inną. Miałam szanse być dostrzeżona, tak jak wybrałam przedstawić siebie. I nagle to tylko ode mnie zależało kim jestem, co sobą reprezentuję, do czego jestem zdolna. Tubylcy, albo współ-podróżnicy rzadziej mieli jakieś założenia, częściej ciekawość. Poza tym, to ja mogłam wybierać, z kim chcę budować relację. Mogłam wybierać, czy zostaję, czy jadę dalej.

Wtedy to było moje najczystsze doświadczenie wolności. Wolności, która zawsze była moją priorytetową wartością. Dziś wiem, że ta wolność zawsze była o wolności bycia sobą, co dzisiaj nazywam AUTENTYCZNOŚCIĄ.

W 2020 roku podjęłam niełatwą decyzję, aby wrócić do Polski i zaczęłam zapraszać innych do odkrywania ich własnej Autentyczności. Bardzo mocno czuję, że to była dobra decyzja. Dzięki niej jesteś tutaj teraz ze mną :)

 

Przez lata zbierałam wielobarwne i wielokulturowe doświadczenia, którymi dziś mogę się z Tobą dzielić w swojej pracy. Ostatnie lata to czas transformowania tych doświadczeń, zdobywania technik wspierających innych i dzielenia się tym wszystkim ze światem.

Kiedyś, w podróży, ktoś powiedział mi, że skoro nikt mnie nie zna w nowym środowisku to mogę być kim chcę. A ja wtedy postanowiłam, że to jest doskonała okazja do tego, aby być sobą. Dokładnie tym kim jestem. Bez etykietek, założeń, oczekiwań innych.

You are so many things you can only imagine. Be you. Start now.

Doświadczenie własnej autentyczności, czasem było łatwiejsze, czasem trudniejsze. Czasem była to czysta ekstaza, a czasem nie wiedziałam gdzie ja się zapodziałam i szukałam siebie przez jakiś czas. Raz byłam, raz mnie nie było. Byłam przestraszona, czasem stłamszona. I dziś wiem, że to też było ok. Bo muszę trochę pobyć nie-sobą, żeby potem wiedzieć i czuć, kiedy już wracam "do siebie". 

AUTENTYCZNOŚĆ

Podróż od People Pleaserki do WOJOWNICZKI

Wychowałam się w niewielkiej miejscowości, w kochającej i tradycyjnej rodzinie katolickiej, gdzie wdrukowany mi został schemat Dobrej Dziewczynki. Nauczyłam się jak ustępować innym, jak przepraszać (nawet jeśli to nie ja zawiniłam),  jak dbać o rówieśników, przyjaciół, rodzinę, potem społeczeństwo. Sama wykształciłam w sobie milion sposobów na to, jak pomagać, wyręczać, nie wadzić, nie przeszkadzać - służyć. Byłam lubiana - trzeba było mnie lubić, bo byłam Dobrą Dziewczynką. A jak ktoś mnie nie lubił, to z lęku ja nie lubiłam go pierwsza. A czasem odsuwałam się na bok, na rzecz dobra innych.

 

Dodatkowo, jako DDA unikałam wszelkich konfliktów i nieporozumień - jak tylko wyczuwałam słony zapach kłótni, od razu brałam na swoje barki brzemię, winę, czy rozwiązanie, tylko po to, aby w niego nie wejść, albo go nie obserwować.

 

I tak sobie, żyłam, aż pewnego dnia dostrzegłam, że mimo, iż dużo jest miłości i piękna w tej Dobrej Dziewczynce, to jest ona jakaś stłumiona, czasem przygaszona, czasami zbyt wycofana. W niektórych relacjach było bardzo mało mojej autentyczności. Byłam w roli tej Zadowalającej, bo tylko taką można było mnie kochać.

 

I właśnie podczas tych dalekich podróży kiedy dawałam więcej głosu swojej autentyczności, bez nacisku społeczeństwa, poznawałam siebie. Zaczęłam dostrzegać, że ja nie zawsze chcę być taka “dobra”. Nie zawsze to zadowalanie innych płynie z mojego serca. (Choć czasem płynie i czasem jest w tym dużo miłości! I wtedy jest to najpiękniejszy moment poczucia więzi, w pełni oparty na wzajemności).

Weszłam w rolę obserwatorki, zaczęłam słuchać sygnałów płynących z mojego ciała i zaczęłam sprawdzać - co robię z lęku, a co z miłości.

 

A kiedy zbudowałam więcej świadomości siebie, przyszedł czas na test. W bardzo krótkim czasie moje granice przeszły próbę zszargania, zgniecenia i jeszcze do tego próbowano mi wmówić, że nie mam do nich prawa :)

Dziś się uśmiecham i mam za to doświadczenie wdzięczność. Bo to był moment przebaczenia SOBIE i moment w którym wybudziło się SERCE WOJOWNICZKI. Postawiłam granicę całym swoim byciem, zamieniłam urazę w miłość. I znalazłam w tym ogromną MOC.

 

WOJOWNICZKA nie walczy, chyba, że jest to ostateczności - tak jak uczy Pan Miyagi w Karate Kid (4). Wojowniczka jest nieustraszona. Ona wie, że nie musi walczyć. Ona zmienia świat miłością i byciem w zgodzie ze sobą, swoją prawdą i swoją autentycznością.

MOJE WARTOŚCI

 • WOLNOŚĆ - obecnie z naciskiem na wolność bycia sobą, wolność ekspresji, wyborów

 • AUTENTYCZNOŚĆ - połączenie ze swoją prawdą, potencjałem, życie w zgodzie ze sobą

 • ROZWÓJ - płynność, zmienność, rezyliencja, również zaufanie do procesu

 • DOŚWIADCZANIE - przeżywanie, próbowanie, nauka, doświadczanie dla mnie to synonim życia

 • OTWARTOŚĆ I CIEKAWOŚĆ - pozostawanie w pozycji uczącego się, "wiem, że nie wiem, ale chcę Cię bliżej poznać"

 • RÓWNOWAGA - wiele filozofii mówi,  o tym, że zdrowie, czy też dobrobyt (wellbeing) są synonimem równowagi w każdej sferze naszego życia

 • JOY - radość to informacja o tym, że jestem w dobrym miejscu

PRYWATNIE...

 • Mam duszę podróżniczki, ale najbardziej ciekawią mnie ludzie, kultury, języki.

 • W lesie czuję się jak w domu

 • Kocham taniec. Ruch i muzyka są moją terapią własną, którą kocham się z innymi dzielić

 • Dużo się śmieję - często tęż głośno :)

 • Moje zwierze mocy to Orlica, choć częściej zobaczysz mnie z moim totemem Pandą

 • Znajdziesz mnie na festiwalach - uwielbiam prowadzić tam warsztaty, ale kiedy tego nie robię to hasam pod sceną, chodzę boso po lesie, kręcę poikami, bębnie przy ogniu lub karmię się głębokimi rozmowami z innymi festiwalowiczami

 • Jestem jedną z najbardziej zabieganych osób jakie znam - czasem jest to trudne, ale staram się pamiętać o tym, że kocham to co robię

 • Inni mówią, że przy mnie czują się jak w domu, chyba jestem bardzo starą duszą

 • Uwielbiam język angielski, dlatego często zobaczysz jak przeplatam ten język z polskim. Tak naprawdę angielski jest moim językiem emocji - często jest mi łatwiej.

Edit-32_edited.jpg

Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe

 • Foundations of Facilitation in Authentic Relating, Authentic Revolution, leading teacher Sara Ness

 • Certification of Embodiment Coaching, Embodiment Unlimited, leading teacher Mark Walsh

 • Studia Magisterskie, kierunek Psychologia (a także Marketing ;P )

 • Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

 • Szkoła Trenerów Umiejętności Psychospołecznych

 • Trening Interpersonalny

 • Wprowadzenie do Buddyzmu, Tushita (Indie)

 • Podstawy Ayurvedy (Indie)

 • Reiki I, II (Bali) 

 • Oczyszczenia i Ochrona Energii (poziom zaawansowany i podstawowy); Oczyszczanie miejsc i biznesów oraz Channeling z Evą Béga Bright Light Meditations

Powyżej wymieniłam najważniejsze kwalifikacje zakończone dyplomem, certyfikatem lub tytułem, zdobyte w ciągu ostatnich lat.

To co najważniejsze w mojej pracy to intuicja, naturalna umiejętność tworzenia i trzymania bezpiecznej przestrzeni, ciekawość i otwartość, ale PRZEDE WSZYSTKIM doświadczenia własne.

bottom of page